Інститут масової інформації слідкує за дотриманням прав журналістів у Криму. За останні кілька днів ІМІ зафіксував 20 таких випадків, серед яких перешкоджання журналістській діяльності, DDoS-атаки на місцеві сайти, залякування операторів місцевих телеканалів з боку озброєних чоловіків у масках. Також місцевим журналістам перешкоджали оперативно передавати інформацію про ситуацію на півострові, на медійників нападали, били, відбирали техніку.
Журналістів, які прибували з Києва та інших регіонів для висвітлення ситуації, озброєні чоловіки не пускали на територію Криму. Їхні машини зупиняли та, погрожуючи зброєю, повертали назад.
Юристи ІМІ закликають журналістів повідомляти про такі випадки правоохоронні органи, а також на гарячу лінію ІМІ, де можна також отримати юридичну консультацію: +380504477063.
Раніше ІМІ заявляв про утиски кримськотатарських, українських та західних журналістів в Криму та надання "ексклюзивного права" на інформацію російським медіа.
Нижче перелік випадків. Інформація буде оновлюватись за посиланням: http://imi.org.ua/analytics/43315-krim-tisk-na-jurnalistiv.html
1. 13 лютого у будівлю Верховної Ради Криму не пустили представників ЗМІ, незважаючи на те, що вони мали з собою картку постійної акредитації при парламенті. Від журналістів вимагали додаткових перепусток.
2. 27 лютого у будівлі парламенту Криму, яку вранці було захоплено невідомими зі зброєю, було підірвано шумову гранату, коли туди намагалися увійти за коментарями журналісти українських, російських, турецьких та інших світових ЗМІ.
3. 28 лютого Верховна Рада Криму зібралася на своє засідання без журналістів. На засідання планувалося затвердити членів Ради міністрів автономії. Співробітники ЗМІ просили членів президії, які давали їм коментарі біля будівлі, пустити їх до ВР Криму, але їх не пустили.
4. 1 березня у Сімферополі озброєні люди в масках захопили будівлю Будинок профспілок, де знаходиться редакція інтернет-видання “Центр журналістських розслідувань” та Інформаційний прес-центр. Люди у військовому одязі, які захопили будівлю, представилися “Кримським фронтом”, зазначивши, що будуть давати прес-конференцію, яка згодом пройшла під прапором Росії. Після чого загарбники заявили, що тепер в прес-центрі розмістяться представники “Кримського фронту” з огляду на те, що з цієї будівлі “виходить не правдива інформація”. Згодом співробітників “Центру журналістських розслідувань” звільнили.
5. У Криму невідомі захопили студію, орендовану Савіком Шустером.
6. 1 березня цивільні особи у камуфляжній формі з георгїївськими стрічками, які блокують в'їзд до Криму в районі м.Армянськ, не пустили до Криму журналістів інтернет-видання “Херсонські вісті” Ігоря Трубаєва та “Твоєї правди” Олега Зайченка. Їхню машину обшукали, повернули назад, а також заборонили фотографувати.
7. 1 березня у Сімферополі знімальну групу ATR невідомі у масках не пустили на прес-конференцію у захопленій Раді міністрів Криму. В той час як російські ЗМІ потрапили до Ради без перешкод.
8. 1 березня будівля державної телерадіокомпанії «Крим» (ДТРК «Крим») у
Сімферополі опинилася під контролем озброєних людей без розпізнавальних знаків, які представилися як військові ЧФ РФ.
9. 1 березня невідомі люди зі зброєю, які перекривають під'їзди до Криму, не
пропустили журналіста Hromadske.TV Богдана Кутєпова, який намагався потрапити на територію півострова. "Вийшов чувак із калашом і сказав: "розвернулись, від'їхали на 400 метрів і зупинились. І якшо вздумаєте знімати - стріляю без попередження", - написав Кутєпов.
10. 1 березня невідомі люди зі зброєю, які перекривають під'їзди до Криму,
розвернули на блокпосту авто головного редактора Kyiv Post Катерини Горчинської.
За її словами, невідомі й військовому звинувачували її та інших журналістів у однобокому висвітленні подій.
11. 1 березня в автомобіль знімальної групи ТСН (1+1) у місті Балаклава (Крим) кинули каменюку, коли почули в салоні українську мову, повідомив кореспондент Григорій Жигалов.
12. 1 березня невідомі люди зі зброєю, які перекривають під'їзди до Криму в районі м.Армянська, відібрали у журналіста телеканалу “Інтер” Кирила Ющишена відеокамеру, з якої вийняли флешки та акумулятор. Також йому погрожували автоматом Калашникова.
13. 1 березня біля Красноперекопська пересувну телестанцію програми «События» телеканалу «Україна» невідомі в масках не пустили до Криму та наказали повертатися.
14. 3 березня держпідприємство “Радіотелевізійний передавальний центр АР Крим” припинило трансляцію Чорноморської телерадіокомпанії на всьому півострові.
15. 3 березня в Севастополі під штабом Чорноморського флоту РФ невідомий вдарив по голові місцеву журналістку, керівника IPC-Севастополь Тетяну Ріхтун та відібрав відеокамеру. Напад стався, коли вона фіксувала на відеокамеру російських військових зі зброєю в руках.
16. 3 березня інтернет-портал “События Крыма” заявив, що періодично стає недоступним користувачам через потужні DDoS-атаки, велика частина яких здійснювалася з Москви. Такі дії видання пов’язує з тим, що сайт пише правдиві новини про події в Криму і не підтримує введення російських військ до Криму.
17. 1 березня у Сімферополі невідомі побили оператора телеканалу АТР Рустема Муртазаєва. Його кілька разів вдарили в шию. Він віддав їм флешку, сказавши, що більше носіїв пам'яті не має. Після цього його відпустили.
18. 3 березня сайт Чорноморської телерадіокомпанії зазнав потужних DDoS-атак. Як вдалося з'ясувати, велика частина атак здійснювалася з Дніпропетровська. Атаку на сайт та вимкнення мовлення телеканалу пов’язують з висвітленням подій в Криму.
19. Депутати Верховної Ради АРК погрожують заблокувати роботу місцевих ЗМІ, які, нібито спотворюють реальну ситуацію в автономії.
20. 4 березня в центрі Сімферополя так звані дружинники (члени сформованих у Криму загонів самооборони) напали на відомого місцевого фотожурналіста Андрія Каніщева. На нього напали, коли він фотографував бійку.
- інформація ІМІ.
Немає коментарів:
Дописати коментар